Vyhledávání
      

Violka ostruhatá (Viola cornuta)

 

Květiny > 

Výška rostliny: 
od 20.0 cm do 25.0 cm
Doba květu: 
Květen, Červen, Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
fialová
Barva olistění: 
zelená
Tvary listů: 
vejčité
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
nádoby, střešní zahrady
Náročnost: 
slunce, vlhko, hlinitopísčité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Ve své domovině dorůstá violka ostruhatá 20 -25cm. Je to trvalka, která vyrůstá z plazivého oddenku početné, většinou trojhranné lodyhy, má podlouhle vejčité listy. Fialové květy mají obloukovitě sehnuté stopky. V zahradnictvích jsou dnes nabízeny zejména šlechtěné kultivary. Jsou drobnokvěté, 10cm vysoké, ale také velkokvěté, až 20cm. Kultivary kvetou od května do září, původní druh od června do srpna.

Čeleď:
Violaceae - violkovité

Původ:
Violka ostruhatá pochází z Pyrenejí.

Pěstování:
Violka ostruhatá vyžaduje slunné stanoviště, hlinito-humózní zahradní půdu s trochou písku. Zakoupené nebo vypěstované rostliny vysazujeme ve sponu 10 -20cm. Ve vegetačním období udržujeme půdu rovnoměrně vlhkou, přemokření rostlině škodí. V klimaticky příznivých oblastech přezimuje volně, jinde umístíme truhlíky do světlé a bezmrazé místnosti. Truhlíky přikryjeme chvojím. Za suchých bezmrazých dnů mírně zaléváme.

Množení:
Množíme výsevem semen na jaře při teplotě 18 stupňů. Mladé rostliny udržujeme v chladu, při teplotě + 12°C, aby zůstaly nízké.

Použití:
Drobnokvěté kultivary se výborně hodí do plochých misek nebo jako podsadba k vysokým tulipánům. Velkokvěté kultivary vypadají v balkónových truhlících velmi krásně.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.