Vyhledávání
      

Štětkovec citrónový (Callistemon citrinus)

 

Květiny > 

Výška rostliny: 
do 3.0 m
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvary listů: 
kopinaté
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
solitéra, skupinové výsadby, nádoby
Náročnost: 
slunce, vlhko, teplomilná, hlinité půdy, propustné půdy, náročné, humózní půdy

Fotogalerie (1 fotek):
   Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Štětkovec citrónový má nádherné květy s červenými tyčinkami v květenství, připomínajícím kartáč na čištění lahví. Květy vyrůstají na průběhu větví. Svým vzhledem i umístěním činí štětkovce nezaměnitelnými s jinými rostlinami. Jejich stálezelené, až 7cm dlouhé listy jsou kopinaté. V nádobách rostou štětkovce poměrně rychle a mohou být někdy až 3m vysoké. K dostání jsou velmi rozdílně rostoucí typy. Kvetou v červnu a červenci, mnohé kvetou i dvakrát do roka.

Čeleď:
Myrtaceae - myrtovité

Původ:
Štětkovec pochází z jihovýchodní Austrálie.

Pěstování:
Štětkovec vyžaduje velmi světlé místo až výslunní, zeminu pro rododendrony. Ve vegetační době vydatně zaléváme, ale vyvarujeme se přemokření a vápenité vody. Příliš dlouhé výhony po odkvětu zkrátíme. Mladé rostliny před prvním mrazem uklidíme, starší snášejí teploty mírně pod bodem mrazu. Přezimují na světle a v chladu, při teplotě + 5 až 10°C. Přibližně každé 4 týdny je zalijeme, protože bal nesmí vyschnout. Na jaře přesadíme.

Hnojení:
Hnojíme od května do srpna jednou týdně hnojivem pro rododendrony.

Množení:
Množíme semeny nebo vrcholovými řízky při spodní teplotě 20 -25°C. Mladé rostliny často zaštipujeme, aby se dobře rozvětvily.

Choroby, škůdci:
Rostliny mohou být napadeny štítěnkami při příliš teplém nebo tmavém přezimování nebo v létě mezi jinými napadenými rostlinami. Poruchy růstu mohou vzniknout při příliš tvrdé nebo příliš studené vody.

Použití:
Štětkovec se nejlépe hodí do sbírky myrtovitých rostlin, jako je blahovičník, myrta, železnovec, balmín apod., nebo do skupina zemních rostlin.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.