Vyhledávání
      

Sluncovka kalifornská (Eschscholzia californica)

 

Květiny > 

Výška rostliny: 
od 20.0 cm do 80.0 cm
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
žlutá, červená, oranžová
Barva olistění: 
šedozelená
Tvar květu: 
jednoduchý
Tvary listů: 
čárkovité
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
skupinové výsadby, skalky
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, propustné půdy, nenáročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Sluncovka má těžko vyslovitelné vědecké rodové jméno. Byla pojmenována na počest profesora J.F.Eschscholtze, žijícího na počátku 19. století v Německu. Tento rod zahrnuje 8 -10 druhů pocházejících převážně ze západních oblastí Severní Ameriky. Sluncovka kalifornská je emblémovou „státní“ rostlinou státu Kalifornie. V pletivech obsahuje bezbarvý latex, který má mírně narkotické účinky, a proto ji tamní indiáni používali k tlumení bolesti zubů.
Jako zahradní letnička se pěstuje dlouhé roky. Květy se otevírají kolem 10. hodiny a zavírají kolem 16. hodiny, a to jen za slunečného dne. Je to tedy rostlina vysloveně krásného počasí. Sluncovka se pěstuje v barvě krémové, žluté, oranžové, karmínové nebo bronzové. Květy bývají nejčastěji jednoduché, ale pěstují se i plnokvěté kultivary.
Sluncovka kalifornská je jednoletá bylina s přímou, 20 -80cm vysokou lodyhou. Sivomodré listy jsou členěné v čárkovité úkrojky. Květy vyrůstají na dlouhých stopkách jednotlivě, dva kališní lístky jsou kápovitě srostlé a při rozkvětu opadávají, korunní lístky bývají čtyři. Kvete od června do září.

Čeleď:
Papaveraceae - makovité

Původ:
Sluncovka kalifornská pochází z Kalifornie.

Pěstování:
Sluncovka není náročná na půdu, vyžaduje jen teplé a slunné stanoviště a sušší, propustnou půdu. Jemná semena se vysévají v dubnu přímo na místo, na záhoně ve sponu 30 -40cm, ve skalkách a suchých zídkách přímo do spár. Kulovitý kořen znesnadňuje předpěstování a přesazování.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.