Vyhledávání
      

Růže kultivar ´Mexicana´ (Rosa ´Mexicana´)

Květiny > 

Výška rostliny: 
do 70.0 cm
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, solitéra, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, mrazuvzdorná, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kutivar ´Mexicana´ velmi bujně roste a rozvětvuje. Větve má silné, vzpřímené, na nich rostou jednotlivé květy a to až do zmrazu. Výhony mají při rašení červenou barvu, vyzrálé jsou zelenohnědé, řídce ostnité s rovnými, červenými ostny a vytvářejí keř asi 70cm vysoký. Habitus je kompaktní.

Listy mladých výhonů jsou načervenalé, vyzrálé jsou velké, tmavě zelené, kožovitě lesklé, někdy s velmi jemným načervenalým nádechem. Poupata mají vejčitý tvar, jsou tmavě červená, rozvíjejí se v dokonale tvarovaný velký, plný květ s vysokým středem. Korunní plátky přecházejí do karmínově čevené barvy na okrajích a uvnitř květu, vnějšek září jemně bílým až stříbrným rubem petálů.

Při dalším rozkvětu se takto vytváří kouzelný kontrast dvoubarevné růže. Květy mírně voní. V roce 1966 tuto růži vyšlechtila firma Boerner - Jackson a Perkins. Pochází z kultivaru ´Kordes Perfekta´.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Růže je zimovzdorná, pokud pozdní výhony nevyzrají, musíme je odřezat. Ze silného základu keře vždy znovu obrazí. Je to odolná růže vůči chorobám, jen za deště trochu trpí květy, které jsou ale ve váze trvanlivé.

Použití:
Je to vhodná růže na záhony a do skupin v zahradách. Vhodná je také k řezu květů. Vysazujeme ji ve vzdálenosti 45cm v řadě, nebo 5 keřů na metr čtverečný.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.