Vyhledávání
      

Růže kultivar ´Mercedes´ (Rosa ´Mercedes´)

 

Květiny > 

Výška rostliny: 
od 50.0 cm do 60.0 cm
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvary listů: 
pilovité, zubaté
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
do vázy, solitéra, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, hlinité půdy, lehké půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Růže kultivar ´Mercedes´ má hlavní výhony rostoucí vzpřímeně vzhůru, postranní tvoří široce košaté keře asi 60cm vysoké. Typické je neustálé obrážení po celé léto až do pozdního podzimu. Květní stonky jsou krátké, jen při pěstování pod sklem dosahují 50 -60cm délky, při rašení jsou načervenalé, později středně zelené, málo ostnité. Silné květní stonky prorůstají a přinášejí pak postranní stonky, které nesou květy jednotlivě.

Celkový habitus keře je typický pro garnetky.

Jednotlivé listy jsou při rašení načervenalé, pak svěže zelené, slabě lesklé, ostře pilovitě zoubkované. Celkové olistění je bohaté. Poupata jsou špičatá, velmi plná, jsou dlouho kryta kališními lístky a pak se do široka rozevírají. Mají 25 korunních plátků oranžově červené barvy. Tvar rozvitého květu, velkého asi 8cm je plochý, přitom ušlechtilý, se spirálovitě se rozvíjejícím středem. Trvá několik dní, než začnou korunní plátky opadávat. Mírně voní.

Tato růže byla mnoho let na prvním místě v holandských rychlárnách růží. Dnes je již zastoupena svými mutanty. Vyšlechtil ji v roce 1975 Kordes. Pochází ze spojení ´Anabell´x semenáč.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité

Pěstování:
Tento kutlivar vyžaduje zimní kryt. Pokud je vysazená na dobrém stanovišti a je dobře živena, odolává houbovým chorobám. Vyžaduje světlé, chráněné stanoviště, nesnáší úpal a sucho. Řezané květy vydrží ve váze až 9 dní.

Použití:
Je to růže vhodná k řezu, zejména při pěstování pod sklem, hodí se ale i do zahrad.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.