Vyhledávání
      

Růže - kultivar ´Baccara´ (Rosa ´Baccara´)

 

Květiny > 

Výška rostliny: 
od 80.0 cm do 100.0 cm
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvary listů: 
pilovité, srdčité
Typy listů: 
listnaté
Použití: 
do vázy, solitéra, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, teplomilná, lehké půdy, nenáročné, humózní půdy, zimní pokrývka

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Kultivar ´Baccara´ patří mezi červenokvěté čajohybridy. Je pokládán za prvotřídní a pravděpodobně nejvhodnější růži k pěstování ve sklenících (k rychlení). Pochází z obráceného křížení, než byli prarodiče kultivaru ´Christian Dior´. Na karmínovou mateřskou rostlinu ´Rouge Meilland´ byl přenesen pyl z cihlově červeného kultivaru ´Kordes Sondermeldung´. Toto křížení bylo provedeno francouzskými šlechtiteli, ve školkách rodiny Meillandů. Na trh byla ´Baccara´uvedena v roce 1956, v USA je zařazena pod patentové číslo 1367.
Zatímco ´Baccara´ je královnou skleníkových růží, královnou venkovních růží je je odrůda ´Red Queen´. Byla vyšlechtěna německou firmou Kordes v roce 1968.
´Baccara´ je velkokvětá růže. Má 55 až 60 korunních lístků, zevně karmínových, černě tónovaných, zevnitř červených. Poupě je kulovité s tupým až uťatým vrcholem, o čtvrtinu vyšší než široké. Nevoní. Vzrůst je vzpřímený, pevný, asi 80cm vysoký, ve skleníku šlahounovitý, často i 100 až 200cm vysoký. Výhony jsou zpočátku červené, později hnědozelené. Listy jsou velké, lesklé, ale řídké.
Kultivar ´Red Queen´ (´Liebestraum´) je čajohybrid s velkými třešňově červenými plnými květy, vyrůstajícími na stopkách po několika. Krásně kvete a voní. Vzrůst je přímý, vysoký, listy středně zelené, zdravé. Je to výstavní růže, ale někdy její květy brzy uvadají.

Čeleď:
Rosaceae - růžovité


Pěstování:
Při vhodných podmínkách kvete kultivar ´Baccara´ v každé roční době, ale nejlepší je z pozdního (v červnu) nebo z podzimního (srpen - září) rychlení, nejhorší je ze zimního rychlení (prosinec - duben). Trvanlivost této růže ve váze je až 14 dní. Květy jsou na stopkách dlouhých až 80cm. Bohužel je tato růže téměř bez vůně a při venkovním pěstování je citlivá k dlouhotrvajícím dešťům. Je poměrně odolná k padlí, černé skvrnitosti i k nízkým teplotám.
Růže vyžadují dostatek světla a tepla, polohu chráněnou před větrem a výživnou půdu. Nesnášejí stín, těžké, studené a uléhavé půdy, lépe se jim daří v půdách písčitých, optimální jsou půdy hlinité a hlinitopísčité. Na zimu růže chráníme nakopčením.

Hnojení:
Na jaře zásobíme půdu plným hnojivem, nejlépe Cereritem. Hnojivo nesmí obsahovat chlór. Doporučuje se obsah stopových prvků, hořčík a vápník. Během léta je možné přihnojovat na list tekutých hnojivem se stopovými prvky, např. Vegaflor.

Množení:
Růže množíme nejlépe řízkováním, náročnější metodou je očkování na vhodnou podnož - nejlépe některý z bezostných podnožových šípků. Plané růže i podnože lze množit generativně, výsevem nažek.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.