Vyhledávání
      

Pivoňka korálová (Paenoia mascula)

 

Květiny > 

Doba květu: 
Květen, Červen
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená, plstnaté
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, nenáročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Pivoňky jsou trvalky, které vytvářejí trsy s velkými listy a nádhernými, hojnými květy. Asi tucet druhů se nachází v oblasti Středomoří, pivoňka korálová je jeden z nejrozšířenějších. Roste ze ztlustlých oddenků. Listy jsou dvakrát dělené do devíti až šestnácti širokých lístků, tmavě zelené a na svrchní straně bez chloupků nebo mají ochmýřenou spodní stranu. Květy jsou velké až 14cm a tvoří je rozložité červené korunní lístky, žluté prašníky a pět kališních lístků. Velké množství tyčinek obklopuje 3 -5 ochmýřených pestíků, měchýřky po dozrání pukají a uvolňují velká černá semena. Rostlina kvete od května do června.

Čeleď:
Paeoniaceae - pivoňkovité

Výskyt:
Pivoňka korálová roste v centrálním Středomoří včetně Alžírska, také v části střední Evropy, zdomácněla na ostrově Steepholm v Bristonském zálivu. Roste na travnatých a keřovitých stanovištích a na loukách. Pěstuje se dost často.

Použití:
Pivoňky se dlouhou dobu pěstují jako léčivé rostliny, v Evropě se nyní pěstují jako rostliny okrasné. Mnoho druhů utrpělo intenzivním sběrem ve volné přírodě.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.