Vyhledávání
      

Ostruhatka Barbeřina (Diascia barberae)

 

Květiny > 

Výška rostliny: 
od 30.0 cm do 40.0 cm
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen
Barva květu: 
růžová
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
hrozen
Tvary listů: 
kopinaté, vstřícné
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
skupinové výsadby, nádoby, závěsné nádoby
Náročnost: 
hlinitopísčité půdy, lehké půdy, propustné půdy, nenáročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Rod Diascia zahrnuje asi 50 druhů a pochází z Afriky. V Evropských zemích zatím není běžný. Ostruhatka Barbeřina má květ připomínající kozí vemínko. Korunní trubka vybíhá dozadu ve dvě ostruhy. Ve své domovině jsou ostruhatky opylovány zvlášť přizpůsobeným blanokřídlým hmyzem s dlouhýma nohama.
Většina z pěstovaných ostruhatek jsou trvalky, údajně mrazuvzdorné. Klasickou letničkou je ostruhatka Barbeřina, pěstovaná především v kultivaru ´Pink Queen´.
Ostuhatka Barbeřina je keříčkovitě jemně rozvětvená bylina s vejčitě kopinatými, nepříliš hustě, vstřícně k lodyze postavenými listy. Je vysoká 30 -40cm řídká hroznovitá květenství jsou koncová, každé má 15 -25 postupně rozkvétajících květů starorůžové barvy. Celé období kvetení se tak prodlouží od června do konce srpna.

Čeleď:
Scrophulariaceae - krtičkovité

Původ:
Ostruhatka Barbeřina pochází z jižní Afriky.

Pěstování:
Ostruhatka vyžaduje lehčí propustnou, hlinitopísčitou půdu. Semena se vysévají v březnu do teplého pařeniště (v bytě při teplotě okolo 18°C), semenáče se přepichují a mladé rostliny se na záhon vysazují v květnu. Pro bohatší kvetení je dobré včas vrchol mladých rostlin zaštípnout nebo seříznout.

Množení:
Ostruhatku množíme semeny.

Použití:
Ostruhatka je vhodná pro vylehčení obrazu kompaktních záhonových výsadeb. Krásná je také v nádobách kombinovaná např. s modrými převislými lobelkami. Je možné ji vysadit i do nádob závěsných, protože pokud nebudeme výhonky zaštipovat, brzy začnou převisat přes nádobu.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.