Vyhledávání
      

Kasie (Cassia)

 

Květiny > 

Výška rostliny: 
do 3.0 m
Doba květu: 
Červenec, Srpen, Září, Říjen
Barva květu: 
žlutá
Barva olistění: 
zelená
Tvary listů: 
zpeřené
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
solitéra, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Rod Cassia zahrnuje asi 400 druhů, z nichž se v přenosných nádobách pěstují zejména druhy: Cassia corymbosa, v nádobách vysoká asi 3m, má většinou sudozpeřené listy a zlatožluté květy v dlouze stopkatých koncových květenstvích, obklopených listy.Cassia corymbosa var. plurijuga. Tato přírodní odrůda má květy větší a listy širší, dá se snadno pěstovat na kmínku. Cassia didymobotrya má v různých jazycích různá jména. Její až 35cm dlouhé zpeřené listy voní silně po podzemnicovém tuku. Květenství se liší od ostatních kasií. Květy jsou početné, až 4cm velké, vyrůstají v květenstvích, vzpřímeně stojících jednotlivě nebo po několika na konci stonků. Květenství mají prodloužený vzrůst, na konci se rozvíjejí nové květy, zatímco staré, níže položené, odkvétají a opadávají. Celková délka květenství může být 30 až 50cm.
Cassia corymbosa kvete od července do října, při dostatečném světle, a teplotě, např. v zimní zahradě, až do zimy.
Mnohé druhy tohoto rodu obsahují jedovaté látky.

Čeleď:
Caesalpiniaceae - sapanovité

Původ:
Kasie pocházejí některé z Jižní Ameriky, jiné z tropické Afriky.

Pěstování:
Kasia vyžaduje slunné stanoviště, jednotnou zeminu. V době vegetace vydatně zaléváme, bal nesmí nikdy vyschnout. Druh Cassia didymobotrya od srpna zaléváme méně, aby výhony vyzrály. Citlivost k chladu je u jednotlivých druhů odlišná: Cassia corymbosa snáší slabý mráz a nemusí se brzy zazimovat. Před přemístěním je nutné nechat bal trochu vyschnout a letorosty je třeba zkrátit asi o dvě třetiny. Přezimuje v bezmrazém a třeba i tmavém prostředí. Podle potřeby na jaře přesadíme. Druh Cassia didymobotrya přeneseme včas před příchodem mrazů do domu. Umístíme na světle, kde teplota nikdy neklesne pod + 10°C. Mírně zaléváme. Začátkem března seřízneme rostlinu asi na polovinu a podle potřeby přesadíme.

Hnojení:
Hnojíme do konce srpna jednou týdně.

Množení:
Množíme semeny nebo polozdřevnatělými vrcholovými řízky.

Použití:
Kasie je solitérní rostlina vhodná i pro bonsaje. Pokud bychom si chtěli založit sbírku rodu Casiia, můžeme si dalších 20 druhů sami vysít, mezi jinými také tu, která je nabízena pod názvem „Manna“ (Cassia fistula) s kanárkově žlutými vonnými květy, nebo kasii sennu, známou léčivou rostlinu (Cassia angustifolia).


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.