Vyhledávání
      

Hrachor hlíznatý (Lathyrus tuberosus)

 

Květiny > 

Výška rostliny: 
od 30.0 cm do 100.0 cm
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
fialová
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
hrozen
Tvary listů: 
kopinaté, čárkovité, okrouhlé
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, vápenité půdy, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Hrachor hlíznatý je vytrvalá, 30 -100cm vysoká bylina s horizontálním rhizomem, nesoucí malé hlízky, má vzpřímené nebo vystoupavé hladké stonky. Listy se skládají každý z jednoho páru eliptičných nebo kopinatých lístků, které jsou dlouhé 2 až 4cm a mají koncové úponky. Na bázi každého listu vidíme čárkovité, nebo pološípovité palisty, které jsou stejně dlouhé jako řapík listu. Řídké hroznovité květenství tvoří 2 až 6 květů, a je mnohem delší než k němu patřící listen. Trubkovitý kalich s trojbokými zuby je dlouhý až 4mm, koruna je růžově fialová, 1,5 až 2cm dlouhá. Plod je nadmutý podlouhlý, srpovitě zahnutý lusk, dlouhý 2 až 3cm, obsahuje 3 až 6 semen. Rostlina kvete od června do září.
Hrachor hlíznatý patří k polním plevelům, není ale jako většina plevelů, se tam vyskytujících, jednoletý, ale víceletý. Často na něj nepůsobí ani herbicidy, protože vyrůstá poměrně pozdě.

Výskyt:
Hrachor hlíznatý roste roztroušeně po celé Evropě a v části Asie, na polích, okrajích cest, na vápenitých a hlinitých půdách, do nadmořské výšky 1200m.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.