Vyhledávání
      

Heřmánkovec nevonný (Matricaria perforata)

 

Květiny > 

Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen, Září
Barva květu: 
bílá
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
úbor
Tvary listů: 
čárkovité
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Tato hvězdicovitá krátkověká letnička vypadá jako drobnokvětá chryzantéma nebo plnokvětá kopretina. Tento druh se dříve uváděl i pod synonymem Chrysanthemum inodorum. Dodnes se ale uvádí i pod názvem heřmánkovec přímořský (Matricaria maritima). Druhové jméno přímořský, které se v některých kombinacích vyskytuje, je odvozeno z toho, že v přírodě rostl tento heřmánkovec v pobřežních zónách Severního a Baltského moře.
V zahradách se pěstuje jen plnokvětý kultivar, známý pod jménem ´Sněhová koule´. Je vhodný pro plošné, středně vysoké výsadby. Je to hustě rozvětvená, keříčkovitě rostoucí bylina s tmavozeleným olistěním a s mnoha skutečně sněhobílými, jen uprostřed zažloutlými úbory.
Heřmánkovec je jedno i víceletá lysá bylina s poléhavou, na konci vystoupavou lodyhou. Listy jsou střídavé, přisedlé, 2 -3 krát členěné v čárkovitě dužnatějící úkrojky. Květní úbory vyrůstají na koncích dlouhých stopek jednotlivě. Jsou 2 -3cm velké, u plnokvětých rostlin ploše kulovité, za sucha jsou žlutavé středy zřetelnější. Kvete od června do začátku září.

Čeleď:
Asteraceae - hvězdicovité

Původ:
Heřmánkovec nevonný pochází z pobřeží Severního a Baltského moře.

Pěstování:
Heřmánkovec vyžaduje výživnou a propustnou půdu a slunné stanoviště. Nažky se vysévají koncem března mělce pod povrch půdy. Vzešlé semenáče je třeba alespoň jednou přepíchat a na záhon vysadit v květnu.

Množení:
Heřmánkovec se množí semeny.

Použití:
Heřmánkovec je vhodný pro plošné, středně vysoké výsadby. Je to hustě rozvětvená, keříčkovitě rostoucí bylina s tmavozeleným olistěním a s mnoha sněhobílými, jen uprostřed nažloutlými úbory.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.