Vyhledávání
      

Drápkovka centradénie (Centradenia)

 

Květiny > 

Doba květu: 
Duben, Květen, Červen, Červenec, Srpen
Barva květu: 
růžová
Barva olistění: 
červená
Typy listů: 
listnaté, opadavé
Použití: 
nádoby, závěsné nádoby, střešní zahrady
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, hlinité půdy, propustné půdy, nenáročné, humózní půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Centradenie cv. Cascade je čerstvou novinkou mezi balkónovými rostlinami. Botanici ji někdy řadí k rodu Heterocentron. Má měkké, měděně zbarvené listy, jemně chlupaté. Květy jsou malé, sytě růžové s drápovitými tyčinkami. Vyrůstá jich velké množství na převisajících stoncích. Mezi obdobími vrcholného kvetení jsou krátké přestávky, během kterých rostlina nabírá síly k novému květu. Rostlina kvete od dubna do srpna, hlavní období je v květnu a v červnu.

Čeleď:
Melastomaceae - černoústcovité

Původ:
Drápovka pochází ze Střední Ameriky.

Pěstování:
Drápovka vyžaduje slunné stanoviště nebo polostín, jednotnou zeminu pro balkónové květiny. Zakoupené nebo vypěstované mladé rostliny se v nádobách vysazují na vzdálenost 20cm. V době růstu udržujeme půdu rovnoměrně vlhkou. Přelití nebo přeschnutí rostlině škodí. Odkvetlé výhony neodstřiháváme. Často se utvářejí nová poupata i na starém dřevě. Odstraňování odkvetlých částí odpadá, protože se rostlina sama čistí, odkvetlé květy samy od sebe opadávají.
Na podzim rostlinu hluboko seřízneme a umístíme na světlé a bezmrazé místo. Půdu udržujeme jen mírně vlhkou. Na jaře přesazujeme.

Hnojení:
Přihnojujeme slabě každých čtrnáct dní.

Množení:
Množíme vrcholovými a stonkovými řízky v časném létě.

Použití:
Drápovka je ideální rostlina pro malé závěsné nádoby a do pestrých směsí v balkónových truhlících nebo jako podrost k přenosným rostlinám.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.