Vyhledávání
      

Dračík jehličkolistý (Penstemon pinifolius)

 

Květiny > 

Výška rostliny: 
od 20.0 cm do 30.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvary listů: 
kopinaté, vstřícné
Typy listů: 
listnaté
Použití: 
skalky
Náročnost: 
slunce, sucho, kamenité půdy, propustné půdy, nenáročné, zimní pokrývka

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Tento rod zahrnuje přes 250 druhů. Jsou to jednoleté, dvouleté, vytrvalé byliny a polokeře, nízké kobercovité, ale také až 60cm vysoké. Listy mají vstřícné, většinou jednoduché rozmanitého tvaru, květy různých barev jsou souměrné s různě dlouhou trubkou. Dračíky bohatě kvetou, některé druhy velkými květy v krásných čistých barvách, převážně v různých tónech růžové a fialové, ale také bílé, žluté i modré.
Některé plazivé druhy, např.Penstemon cardwellii, se velmi rozrůstají a zaberou velkou plochu, která je v době květu ozdobou zahrady. Ve větší skalce necháme dračík rozrůst, ale do menších skalek volíme méně vzrůstné druhy, např. Penstemon pulchellus.
Dračík jehličkolistý je vysoký 20 až 30cm, nenáročná polokeřík s jemnými jehlicovitými stálezelenými listy a v červenci až srpnu se sytě červenými květy.
Bohatě kvetoucí Penstemon cardwellii patří mezi plazivé dračíky. Má poléhavé větve, které ve styku se zemí zakořeňují. Kvete v červnu a červenci velkými růžovofialovými květy a na podzim často remontuje. V přírodě roste na vlhčích stanovištích.
Bylinný Penstemon hirsutus vytváří asi 30 -40cm vysoký trs. Má kopinaté listy, zúžené v křídlatý řapík, tmavozelené, vínově naběhlé, chlupaté. Rozkvétá v červnu až srpnu bílými a modravě fialovými květy. Jeho bohatě kvetoucí kultivar ´Pygmaeus´ je pouze 15cm vysoký.

Čeleď:
Scrophulariaceae - krtičníkovité

Původ:
Dračík jehličkolistý je původem z Nového Mexika a Arizony.

Pěstování:
Dračíky vysazujeme na suché, teplé chráněné místo s dobrou drenáží, nejlépe do štěrbiny mezi kameny na slunce nebo i na odklon od slunce. Vyžadují humózní kyselou zem s příměsí štěrku a borové hrabanky. Nesnášejí vápník. V zimě je kryjeme proti vlhku.

Choroby, škůdci:
Dračíky často trpí mrtvicí a část rostliny uschne. Zasychající větve odstraníme a rostlinu sestřihneme. Volné místo brzy zaroste novými větvemi.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.