Vyhledávání
      

Chocholatice dvojbarvená (Eucomis bicolor)

 

Květiny > 

Výška rostliny: 
od 50.0 cm do 70.0 cm
Doba květu: 
Květen, Červen, Červenec
Barva květu: 
žlutozelená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
hrozen
Tvary listů: 
zubaté
Typy listů: 
listnaté
Použití: 
do vázy, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, mrazuvzdorná, propustné půdy, náročné, humózní půdy, zimní pokrývka

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Tato rostlina vyniká zejména krásou květenství, které je husté a válcovité. Nad ním vyrůstá růžice zelených špičatých listů s načervenalým okrajem podobně jako u ananasu nebo řebčíku královského. Rostliny jsou vysoké 50 -70cm. Její listy jsou šavlovité, až 10cm široké, dlouhé, páskovité, na okraji zubaté, bez skvrn na rubu. Květy jsou asi 1,5cm velké, krémově zelenožluté s lila purpurovým lemem, hustě seskupené do až 30cm dlouhého hroznu, stvol je purpurově tečkovaný. Plod je trojboká tobolka s vejčitými tmavými semeny, která dlouho klíčí. Rostlina kvete v květnu až červenci, je mrazuvzdorná.
Celý rod zahrnuje asi 12 druhů tropických rostlin. Do Evropy byl poprvé přivezen druh Eucomis undulata, vysoký 40 -50cm, který má zelenavé květy se slabě růžovým nádechem.

Čeleď:
Liliaceae - liliovité

Původ:
Chocholatice pochází z Jižní Afriky.

Pěstování:
Chocholatice vyžaduje suché chráněné stanoviště na plném slunci. Půda musí být kyprá a bohatá na živiny. Rostliny u nás mohou přezimovat je s dobrou zimní přikrývkou z listí a fólie a za předpokladu, že cibule byly vysazeny do hloubky 20- 30cm. Během vegetačního období potřebují bohatou zálivku, po odkvětu ji ale omezíme, protože škodí cibulím. Pokud rostliny pěstujeme v nádobách, vysazujeme cibule tak, aby jejich krček vyčníval z povrchu zeminy.

Množení:
Množíme pomocí dceřinných cibulek.

Použití:
Chocholatice je vhodná do větších záhonů a prostranství, a to v kombinaci s jinými statnými tropickými rostlinami. Je možné ji použít k řezu a do vazby.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.