Vyhledávání
      

Česnek narcisokvětý (Allium narcissiflorum)

Květiny > 

Výška rostliny: 
od 15.0 cm do 30.0 cm
Doba květu: 
Květen, Červen
Barva květu: 
fialová
Barva olistění: 
šedozelená
Tvar květu: 
okolík
Tvary listů: 
čárkovité
Typy listů: 
listnaté, poloopadavé
Použití: 
do vázy, skupinové výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, vápenité půdy, zmní pokrývka

Fotogalerie (4 fotek):
         Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Velké množství česneků má květenství v různých odstínech červené, fialové a modré. Sem patří i česnek narcisokvětý (Allium narcissiflorum), který je ozdobný především svým zvonkovitým převislým zářivě červenofialovým květenstvím. Jeho cibule je zvlášť cylindrická, vybíhající v dlouhou špičku, rostoucí svazčitě.Listy jsou úzce čárkovité, přímé, šedozelené, 15 -20cm dlouhé. Květ je řídký okolík složený ze 2 -10 zvonkovitých zářivě červenofialových květů. Zpočátku jsou nící, později se vzpřimují. Plod je dělená tobolka s červenými lesklými semeny. Rostliny dorůstá do výšky 15 -30cm, kvete v květnu až červnu.
Podobná zvonkovitá květenství má, ale modrá má Allium beesianum, velmi ozdobný druh, který kvete pozdě v létě. Allium oreophilumje 15 -20cm vysoký česnek s bílou kulovitou cibulí, ze které vyrůstá několik úzkých čárkovitých šedozelených listů a asi 15cm vysoké, řídké, polokulovité, zářivě karmínově červené květenství. Kvete v červnu a červenci. Allium pulchellum má cibule s černě protkanými šupinami, čárkovitými, na okraji drsnými listy a s 30 -60 cm dlouhým stvolem s řídkým okolíkem, složeným z fialově červených květů na tenkých, nestejně dlouhých květních stopkách. Kvete v červnu až srpnu.

Čeleď:
Liliaceae - liliovité

Původ:
Česnek narcisokvětý pochází ze severoitalských Alp kde roste v kamenitých sutích, je znám ale i z Kavkazu. Allium beesianum pochází z provincie Jun-nan v jihozápadní Číně. Allium oreophilum pochází z Kavkazu a Allium pulchellum je původem z Alp a Balkánu.

Pěstování:
Rostlina vyžaduje teplé, slunné a suché stanoviště a je vápnomilná. Dostatek vápníku v půdě je důležitým předpokladem pěstování této rostliny. V drsnějším prostředí je ale choulostivá. A vyžaduje zimní ochranu. Při dostatečném množství vápníku v půdě lépe snáší přezimování. Cibule se na zimu nemusejí vyjímat ze země.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.